top of page

             Міни, що не розірвались та вибухові предмети забирають все більше життів внаслідок конфлікту на Сході України. Починаючи з березня 2014 року, принаймні 109 дітей отримали важкі поранення і 42 вбиті внаслідок зіткнення з мінами та вибуховими предметами, які залишились після бойових дій у Донецькій та Луганській областях.

             Фахівці зауважують, що жертвами вибухів стають переважно через порушення елементарних правил мінної безпеки. Задля просвітницької кампанії Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Данською радою у справах біженців і Данською групою з розмінування провели навчання для вчителів та підготували тренерів з мінної безпеки, які мають навчити дітей правилам поведінки з вибухонебезпечними предметами.

              Тренерами міжнародної освітньої програми стали 7 працівників нашої школи: 5  вчителів (Листопад О.П.(червень 2015), Фуріна О.А., Колісніченко О.І., Попова С.С.(листопад 2015), Акрітова С.М.(жовтень 2016), бібліотекар  Пугачова С.Г. та соціальний педагог Оліна Г.О.(листопад 2015). Протягом 2016 року тренери проводили класні години, тренінги з учнями різної вікової категорії та з працівниками школи.

            Основним завданням проведених заходів було  навчання мирного населення поведінці в разі потрапляння в зону вибухонебезпечних речовин та пристроїв,  ознайомлення з видами вибухових пристроїв та формування практичних навичок поведінки  в небезпечних ситуаціях.

           03.03.2017 року   з учнями початкових класів було проведено зустріч з вибухотехніками  Кальміуського відділення поліції . Дітям розповіли, що міни і вибухонебезпечні предмети  вже забрали і скалічили безліч людських життів. 
           Декілька загиблих щороку - трагічна реальність. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку до пункту прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття. 

читати повністю

bottom of page